Am separat cele mai bune momente petrecute la domnul Olympia 2013, rezultatul final în categoria principală și poziția reprezentanților brazilieni în categoriile lor, galerie foto și video.

Pentru al treilea an consecutiv, Phil Heath îl conduce pe domnul Olympia. Evenimentul care a avut loc în acest weekend în Las Vegas a adus laolaltă cei mai buni culturari din lume.

Legendele majore au fost pe scenă ca Jay Cutler (de 4 ori campion), Branch Warren care, în ciuda faptului că nu a câștigat niciodată un domn Olympia este un atlet foarte respectat.

Dexter Jackson, care a obținut primul loc în 2008, a fost de asemenea prezent.
Litigiul pentru prima poziție a fost mai mult pentru Kai Greene, Phil Heath și Dennis Wolf. Jay Cutler ar putea chiar să surprindă, dar nu sa întâmplat și a ocupat a șasea poziție.

16. Johnnie Jackson
  17. Acest Obaid; Robert Piotrkowicz; Baitollah Abbaspour și Brandon Curry.

Mai jos avem mai multe galerii foto ale participanților la Dl Olympia 2013 și, bineînțeles, reprezentanții brazilieni!

Campionul Phil Heath (centru), al doilea loc Kai Greene (dreapta) și al treilea Dennis Wolf (stânga) Jay Cutler, Kai Greene și Phil Heath Jay Cutler, Kai Greene și Tri Champ au urmat, Phil Heath.

Video cu prezentarea concurenților din categoria principală a dlui Olympia 2013:

Brazilianul Eduardo Correa a fost al cincilea în categoria Showdown (până la 212 kg, în jur de 96 kg).

Eduardo Correa - Sursa: bodybuilding.com Eduardo Correa - Sursa: bodybuilding.com Eduardo Correa - Sursa: bodybuilding.com Eduardo Correa - Sursa: bodybuilding.com

În ceea ce privește sportivii brazilieni, Nathalia Melo a ocupat locul 4 în categoria Olympia Bikini:

Nathalia Melo - Sursa: bodybuilding.com Nathalia Melo - Sursa: bodybuilding.com

Patricia Melo sa clasat pe locul 5 în categoria Physique Olympia:

Patrícia Melo - Sursa: bodybuilding.com Patrícia Melo - Sursa: bodybuilding.com

Juliana Malacarne sa clasat pe locul 7 în categoria Physique Olympia:

Juliana Malacarne - Sursa: bodybuilding.com Juliana Malacarne - Sursa: bodybuilding.com

Karina Nascimento - Încă în categoria Physique Olympia, a ocupat locul 8:

Karina Nascimento - Sursa: bodybuilding.com Karina Nascimento - Sursa: bodybuilding.com

Anne Freitas sa clasat pe locul 9 în categoria Miss Olympia:

Anne Freitas - Sursa: bodybuilding.com Anne Freitas - Sursa: bodybuilding.com

În categoria Olympia Fitness am avut Regiane da Silva pe locul 8, iar Diana Monteiro locul 13:

Regiane da Silva - Sursa: bodybuilding.com Regiane da Silva - Sursa: bodybuilding.com Regiane da Silva - Sursa: bodybuilding.com Regiane da Silva - Sursa: bodybuilding.com Regiane da Silva - Sursa: bodybuilding.com Diana Monteiro - Sursa: bodybuilding.com Diana Monteiro - Sursa: bodybuilding.com Diana Monteiro - Sursa: bodybuilding.com

Încă reprezentând bărbații, atletul Alexandre Carneiro sa clasat pe locul 10 în categoria Physique Olympia:

Alex Carneiro - Sursa: bodybuilding.com Alex Carneiro - Sursa: bodybuilding.com