Cele mai importante momente au fost pentru Phil Heath, câștigând al patrulea consecutiv domnul Olympia. Juliana Malacarne brazilian a ocupat locul întâi în categoria Femei pentru femei și Eduardo Corrêa, cu cea de-a doua poziție în 212 Showdown.

În ciuda rivalității și a unui pic de teatru între Kai Greene și Phil Heath, care au început înainte de a intra pe scenă, cei doi au arătat că vor folosi toate armele pentru a găzdui cea de-a 50-a ediție a domnului Olympia.
În timpul conferinței de vineri a existat deja un dezacord între cei doi care au ieșit pe scenă în prima zi. Sub videoclipul complet furnizat cu subtitrare de S4mbba Media Subtitrări, unde a avut loc dezacordul lui Kai Vs Phil.

Deja în timpul Prejudecării sâmbătă, cei doi au fost surprinși pe scenă, iar judecătorii și prezentatorii au trebuit să intervină și să schimbe Kai de pe poziție.

Rezultatele finale ale echipei Olympia 2014

Dar nu a fost pentru nimeni, în cele din urmă Phil a meritat primul loc, iar marea surpriză a fost ca Shawn Rhoden să obțină a treia poziție înaintea lui Dennis Wolf, care era pe locul 4. Shawn are unele puncte de îmbunătățit, dar în opinia mea este cine ar trebui să-l deranjeze pe Phil în următorii ani de armonie a formei sale.

15 ° Felipe Franco (Brazilia)

În ciuda poziției a cincisprezecea a lui Felipe Franco în Mans Physique, el trebuie să fie felicitat pentru angajamentul său și trebuie să ținem cont de faptul că a fost debutul lui.